The Prodigy wydali pierwszy singiel z nadchodzącego albumu „No Tourists”.

Upalny okres w jakim się znajdujemy wymaga piekielnie gorących utworów. Wysokie temperatury przenikają przez hardcorowe rytmy przy lekkim kwasowym ciśnieniu. Kto lepiej niż inni jest w stanie wydać tego lata gorącą ścieżkę dźwiękową niż prawdziwi pionierzy muzyki elektronicznej?

 

The Prodigy prezentuje „Need Some1”, pierwszy singiel z nadchodzącego nowego albumu. Piosenka może być opisana niejako jak „klasyczny futuryzm”, ponieważ zawiera próbkę wokalu Loleatty Holloway, której oryginalny głos można usłyszeć w Black Box „Ride On Time”.

„Chciałem napisać coś, co miało relatywnie wolny bit, który wyraźnie się zaznacza, ale nadal brzmi niebezpiecznie”, mówi Liam Howlett z zespołu, przedstawiający singiel obok mocnego wideo nakręconego w Manili przez Paco Raterta.

 

„Po wysłaniu całej masy prozaicznych reżyserskich próbek „, mówi Liam, „styl Paco wyróżniał się i uderzał mnie prosto w twarz: był taki surowy i oryginalny, wiedziałem, że jest to to co nam odpowiada. Ukończony teledysk zawiera w sobie tak brutalną przewagę i styl, że nie jest podobny do niczego co mogliśmy widzieć wcześniej – dla nas opłaca się zrobić tylko wtedy wideo, jeśli możesz zrobić coś oryginalnego i ekscytującego, a ten klip taki właśnie jest.”

The Prodigy No Tourists

„Need Some 1” jest niczym salwa otwierająca nowo zapowiedziany album The Prodigy „No Tourists”, który został napisany, wyprodukowany i zmiksowany w ciągu ostatniego roku przez kluczowego członka grupy Howletta w jego studio w londyńskim Kings Cross. Mimo to album, według Liama, jest „stworzeniem całej grupy”. Maxim i Keith Flint wypełniają swoje legendarne umiejętności wokalne w tym siódmym studyjnym nagraniu z Essex.

 

Tak, na tym albumie są jedna lub dwie współprace, ale zasadniczo jest to dźwięk trójki z The Prodigy, która przedstawia hałaśliwe dźwięki do odbiorców zarówno starych jak i nowych, minęły już dwie dekady, odkąd zmienili twarz i dźwięk muzyki elektronicznej za pomocą epokowego albumu „The Fat Of Land’.

 

Zespół sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie i zdobył wiele nagród (dwie Brit Awards, dwie nagrody Kerrang!, Pięć MTV Awards i dwie nominacje na Grammy), ten album to nowy rozdział i nowy poziom w twórczości The Prodigy.

 

„Need Some1 demonstruje to, co tak bardzo kocham w naszej grupie – wieloaspektowość” – mówi Howlett. „Mamy poziom swobody, który pozwala nam wydać taki utwór wraz z innymi, w których Keith i Maxim grają solo, a my nadal pozostajemy wierni naszym zasadom.”

 

 

Nawiązując do sampla Holloway, Liam dodaje, że „We wszystkich naszych piosenkach są echa naszej przeszłości i tego, co nas zainspirowało. Kiedy pytają mnie o brzmienie nowego albumu, opisuję go jako „Angry Rave”. Ten dźwięk należy tylko do nas.”

 

Po zakończeniu nagrania zespół opuścił studio, aby rzucić światło na „No Tourists”. Mówiąc o nowym projekcie, Liam Howlett wyjaśnia: „Podobnie jak poprzednie nagrania, ten album jest równie agresywny, ale nieco inny”.

Muzyk, kompozytor i mistrz studia – Liam Howlett – jest tak samo spójny i wiarygodny, jak wtedy kiedy 28 lat temu założył zespół. Dodaje, że nowe piosenki, jak zwykle, są „tworzone na występy na żywo”.

 

Tego lata The Prodigy można znaleźć w różnych częściach świata trafiając na festiwale dosłownie tydzień po tygodniu, a daty koncertów są już rozplanowane aż do końca tego roku. Wybierz się na jeden z nich jeszcze w tym roku. „Scena jest jedyną rzeczą, która gromadzi wszystko razem. Nie byłbym w stanie pisać muzyki, jeśli nie wykonałbym jej na żywo. Tworzę muzykę, żeby grać na scenie, to naprawdę inspirujące. Nie zatrzymamy się, dopóki nie poczujemy, że nie możemy już tego zrobić „.

 

Tytuł albumu odzwierciedla wiarę grupy w tzw. „do-or-die”. „Dla nas, „No Tourists” to coś jak zupełny brak zainteresowania i pragnienia, aby przestać podążać ścieżką, która została już przemierzona. Nie bądź turystą – zawsze istnieje większe niebezpieczeństwo i podekscytowanie, jeśli zboczysz z wyznaczonej ścieżki.”

 

„No Tourists” będzie dostępny cyfrowo na płytach CD, do pobrania, na kasetach i ciężkich podwójnych winylach. W HMV i Indiach będzie można się również zaopatrywać w limitowaną edycję, składającą się z przezroczystego fioletowego podwójnego winylu. Ekskluzywne pakiety i edycja limitowana z przezroczystym podwójnym winylem są dostępne w sklepie artysty.

Pre-order ‘No Tourists’ tutaj!


Post Author: Longman