Osobiste rzeczy Keitha Flinta zostaną sprzedane na aukcji.

Osobiste rzeczy z domu zmarłego frontmana Prodigy, Keitha Flinta, zostaną sprzedane na aukcji w Cheffins w Cambridge w czwartek, 7 listopada 2019 roku o 18:00.

Ponad 170 przedmiotów zostanie zaoferowanych w celu uregulowania zobowiązań. Sprzedaż odzwierciedla osobisty gust Keitha w sztuce i modzie, a także jego zainteresowania muzyką i nie tylko.

Wśród kolekcji znajduje się wiele nagród muzycznych i płyt prezentacyjnych z całego świata, upamiętniających globalny sukces zespołu elektronicznego The Prodigy z lat 90., a także archiwum nagrań muzycznych, rolek studyjnych i dzieł z solowych projektów Keitha – Flint i Clever Brains Fryin.

W sprzedaży znajdzie się również wiele ubrań osobistych i biżuterii Keitha, w tym charakterystyczny piercing do nosa z podwójnym stożkiem, który regularnie widywano zarówno na scenie, jak i poza nią.

Jego szafa pokazuje swoją miłość do japońskiej marki odzieżowej „Bathing Ape”, z wieloma bluzami, t-shirtami, koszulami i wieloma innymi. Wiele z nich jest w charakterystycznym dla tej marki wzorze kamuflażu.

Meble i dzieła sztuki z domu gwiazdy to połączenie tradycyjnego rzemiosła ze współczesnym, miejskim stylem. Być może najbardziej charakterystycznym elementem jest jego specjalnie zamówione łóżko, w którym miał udział w projektowaniu. Deska dębowa i stalowa konstrukcja są podtrzymywane w każdym rogu przez splecione ciernie. Wejście jest po schodach wspartych na plecach przyczajonej skrzydlatej mitycznej bestii. Są również niestandardowe elementy ze znanego londyńskiego sklepu Jimmie Martin.

Jego kolekcja sztuki obejmuje również portret artysty Kirka Andrewsa z Keithem z dedykacją, który został zamówiony przez fanów i zaprezentowany mu podczas 47. urodzin w pubie Leather Bottle w Pleshey w hrabstwie Essex.

Inne prace odzwierciedlają jego zainteresowanie sportami motorowymi, ze zdjęciami Barry’ego Sheena i Le Mans Porsche. Zainteresowanie wyścigami motoryzacyjnymi rozszerzyło się na tyle, że doprowadziło do posiadania zespołu motocyklowego „Team Traction Control”, który startował w British Supersport Championship w ramach British Superbike Championship. W 2015 roku maszyny Team Traction Control wygrały również dwa wyścigi na wyspie Man TT.

W sprzedaży znajdzie się kilka skórzanych spodni Keitha, kaski (z podpisami i dedykacjami), wejściówki i efemeryda pokazująca stronę Keitha Flinta poszukującą adrenaliny.

Martin Millard, dyrektor w Cheffins Fine Art, powiedział: „Sprzedaż jest pełna interesujących przedmiotów, które dają wgląd w życie osobiste Keitha i podkreślają różnicę między jego osobowością sceniczną a życiem prywatnym. Wycena przedmiotów o takim pochodzeniu jest prawie niemożliwa, dlatego nie będziemy publikować żadnych szacunków przedsprzedażnych, ale spodziewamy się, że będzie wiele rzeczy, które powinny zaspokoić większość kupujących z uwagi na sporą rozpiętość cenową. ”

Sprzedaż rozpocznie się o godzinie 18.00 w czwartek 7 listopada, a wstęp będzie ściśle według katalogu, w cenie 15 funtów, dostępny bezpośrednio od licytatorów.

Wystawienie sprzedawanych przedmiotów odbędzie się w niedzielę 3 listopada od 10.00-14.00, poniedziałek 4 listopada 10.00-17.00, wtorek 5 listopada 10.00-19.00, środa 6 listopada 10.00-19.00 oraz w dniu sprzedaży od 09.00.

źródło: cheffins.co.uk

źródło: https://www.cheffins.co.uk – kolekcja


Post Author: Longman