Wywiad z Jimem Pavloffem dla fanów The Prodigy

Cześć, Jim. Dziękujemy za poświęcenie czasu na https://vk.com/theprodigyfans.

 

Co teraz robisz?

Zasadniczo – programowanie. Obecnie, jako część mojego https://www.jimaudio.pro/ projektu przygotowuje nową aktualizację do mojego Groovebox Groove Rider GR-16.

Ponadto mam inne projekty. Na przykład, mój ojciec i ja od dawna pracuje nad wydaniem aplikacji dla iOS z nowoczesnego materiału do nauki gry na gitarze i basie (info o www.fonexsis.com)

Czy masz wykształcenie muzyczne? I czy myślisz, że to ważne?

Nie mam specjalnego wykształcenia muzycznego, ale mój ojciec jest muzykiem, gitarzystą jazzowym. W dużej mierze podkształcał mnie pod względem muzyki i wpłynął na mój muzyczny gust. Jestem całkiem dobry w teorii muzyki, chociaż nie gram na żadnym instrumencie muzycznym. Najbliższe memu sercu są klawisze, w dzieciństwie mój ojciec nauczył mnie grać trochę. Tak naprawdę edukacja w sumie jest ważna i nie, mam takie zdanie. Z jednej strony, jeśli ktoś ma dobre wykształcenie muzyczne a opierając się o nie przez wiele lat, pisząc muzykę, będzie miał tendencję do użycia w zwykłej muzyki pop, czyli „właściwej”, pięknej, komercyjnej muzyki, gdzie wszystko jest zgodne z muzycznymi prawami, a której to muzyki jest bardzo dużo. Trudno jest wyróżnić się i przedstawić siebie z takim podejściem. Zbyt duża wiedza na temat teorii muzyki może „zapełnić głowę” standardowymi formami muzycznymi i tłumić umiejętności eksperymentalne. Z drugiej strony, osoba, która nie ma żadnej wiedzy muzycznej, napisze same tandetne śmieci. Prawda, jak sądzę, jest gdzieś pośrodku i każdy sobie sam ją wyznacza.

Czy uczestniczyłeś w kursach programowania?

Jeszcze nie. Jestem programistą samoukiem. W dzieciństwie w wieku 10 lat mój ojciec kupił mi komputer „ZX Spectrum” i zacząłem jak wszystko od gier. Ale w końcu zdałem sobie sprawę, że bardziej interesuje mnie proces tworzenia gier niż marnowanie czasu, granie w te gry. Stopniowo zacząłem zgłębiać się w tym kierunku, czytałem różne książki o programowaniu.

Poinformuj nas o pracy z „JimAudio”.

Projekt JimAudio rozpoczął swoje istnienie w 2016 roku, kiedy po raz pierwszy zdecydowałem się spróbować swoich umiejętności pisania aplikacji do tworzenia muzyki na iOS. Od dawna myślałem o idei stworzenia własnego syntezatora oprogramowania, ale wydawało się to tak skomplikowane i daleko idące, że się nie odważyłem. W końcu postanowiłem spróbować. Teraz mogę powiedzieć: tak, to naprawdę bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Moja pierwsza aplikacja (syntezator Poison-202) stała się dość popularna wśród społeczności muzyków iOS. Sądząc po opiniach użytkowników, ludzie są przyciągani przez dźwięk swoich ustawień, napisanych przeze mnie.

Z jakim „programem” radziłbyś zacząć pracę dla początkujących DJ-ów?

Polecam radzić sobie z Ableton Live. Sam pracuję nad tym od 2007 roku (polecił mi go wtedy jeden z moich dobrych znajomych). Wcześniej przez długi czas pisałem muzykę w Sony Acid.

Co oznacza nazwa „Poison-202”? Czy jest to w jakiś sposób związane z piosenką The Prodigy?

Duża część ustawień, które stworzyłem dla Poison-202, ma dość rozpoznawalną kolorystykę The Prodigy. Więc pomyślałem, że byłoby miło, gdyby miało to coś wspólnego z zespołem. Słowo Poison najlepiej pasuje, ponieważ ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że wciąż nie ma znanych syntezatorów o tej nazwie. Prefiks 202 oznacza obecność dwóch oscylatorów w strukturze syntezatora, na których opierają się wszystkie jego dźwięki.

Czy wersja P-202 planowana jest dla „Windows” (VST) / „Android” (APK)?

Moje doświadczenia ze sprzedażą aplikacji na Androida wykazały niską konwersję, więc w tej chwili nie ma takich planów.

Powiedz mi, jak poznałeś Liama? Jak ocenił twoją pracę nad analizą utworów (jeśli była dyskutowana)?

W 2016 roku Liam napisał do mnie list, w którym interesował się moim syntezatorem Poison-202. Generalnie dla mnie był to szok! Kiedy pisze do Ciebie twój idola, z własnej inicjatywy, to uczucie jest niedoopisania. Nie mogłem w to uwierzyć przez kilka godzin, ponownie czytając jego e-mail. Myślę, że był zainteresowany charakterystycznym brzmieniem ustawień mojego syntha, z których niektóre były bardzo rozpoznawalne. Liam działa głównie w Logic X na komputerze Mac, a mój plugin był pod iOS i nie można go było uruchomić na komputerze Mac, naprawdę chciałem, aby szybko dostosować go do MacOS, aby ręce ganiusza mógł go sprawdzić. Spędziłem kolejne 3 miesiące na studia VSTi SDK i przepisałem format Poison-202 VSTi / AU na Maca. Później wystawiam tę wersję na sprzedaż w Internecie, aby spłacić moje wydatki związane z jej utworzeniem. Istnieje również osobna wersja wtyczki napisana specjalnie dla Liama ​​Howletta, ale jest znacznie droższa. Żartuję. W ogóle nie jest na sprzedaż 🙂

Twój ulubiony utwór / album The Prodigy?

Firestarter / The Fat Of The Land. Być może Firestarter był pierwszym utworem zespołu, który usłyszałem w 1995 roku.

Czy w przyszłości planujesz współpracować z The Prodigy?

Dokładnie nie mogę powiedzieć, czas pokaże.

Czy potrafisz wymienić siedem zespołów / artystów, które mają na ciebie największy wpływ?

Oprócz The Prodigy, to Depeche Mode, Chemical Brothers, Pet Shop Boys, Nirvana, House Of Pain, Beastie Boys, Junkie XL, jak również wiele „jednorazowych”, ale kultowych hitów różnych elektronicznych zespołów tanecznych z okresu 90.

Jakie siedem utworów, wydanych w tym roku, z przyjemnością dodałeś do swojej osobistej listy odtwarzania?

W tej chwili staram się w ogóle nie słuchać muzyki. W moim smartfonie nie ma ani jednego pliku mp3. Moja praca jest stale związana z dźwiękiem, więc w wolnym czasie wolę pozostać w ciszy. Chociaż nie, czekaj, pojawiły się ostatnio dwa utwory na moim smartfonie! To jest oryginalny Need Some1 i mój remiks tego utworu)))

Czy gatunek muzyki w ogóle coś dla ciebie znaczy?

Aby słuchać muzyki – nie. Mogę słuchać muzyki z różnych gatunków i jednocześnie czerpać z niej coś ciekawego. Do pisania muzyki – tak. Często trzeba pisać muzykę w takim czy innym stylu.

A tak przy okazji, który z młodych rosyjskich artystów zwrócił twoją uwagę?

Nie mam czasu, aby śledzić nowe twarze w muzyce, zarówno w kraju, jak i za granicą. Chociaż w tym roku odkryłem projekt elektroniczny „TANTSUI” z Moskwy, chłopaki brzmią bardzo dobrze.

Jakie masz plany muzyczne i kiedy powinniśmy się spodziewać od twojej nowej muzyki?

Ostatnio często myślę o powrocie do muzyki i pisaniu nowego albumu prawie 15 lat po poprzednim. Ale koncepcja stylu rozdziera mnie na strzępy. Lubię kilka stylów w tym samym czasie. Z jednej strony jest to oczywiście styl muzyki The Prodigy i towarzyszących jej. Z drugiej strony bardzo lubię diametralnie przeciwne kierunki klubowe, takie jak Deep / Melodic Techno, Deep / Tech House, Minimal. Tak więc co do podstawowej koncepcji albumu wciąż nie mogę się zdecydować, ale sądzę, że zaletą jest to, że nadal chcę iść w kierunku The Prodigy i Chemical Brothers.

Opowiedz nam o najbliższych planach? Nie zamierzasz przejść na emeryturę?

Emeryturę?! Co to jest?))) W najbliższych planach mam rozpoczęcie pracy nad pisaniem mojego DAW’a na iOS. Jest to skrzyżowanie pomiędzy pełnym sekwencjonowaniem i old-schoolowym groove boxem AUv3 z technologię plug-in, łatwy w użyciu jak mój ostatni Groovebox «Groove Rider GR-16″ dla iOS.

Dzięki, jaką radę dajesz początkującym muzykom / DJom?

Wybierz dla siebie kilka referencyjnych utworów i spróbuj powtórzyć dźwięk w najdrobniejszych szczegółach, stale porównując wynik. Słuchać muzyki, analizować i psychicznie oddzielić każdą partię od siebie, każdy dźwięk, spróbuj zrozumieć, w jaki sposób są one tworzone i odtworzyć je. Wszystko przyjdzie z doświadczeniem. Na początku, w pierwszych miesiącach lub latach, poczujesz, że robisz to już bardzo dobrze. To minie, a później sami nauczycie się bardziej trzeźwo oceniać swoją pracę i usłyszycie różnicę dzięki pracy profesjonalistów, którzy pomogą w procesie poprawy umiejętności.

Pytania od subskrybentów:

Dmitry, oprócz historii relacji biznesowych z Liamem i związanym z tym tworzeniem wtyczki muzycznej Poison-202 dla macOS: Ile zajmuje stworzenie jednej aplikacji?

Zależy to od mego zaangażowania, zajmuje mi to około 6 miesięcy, ale wówczas kiedy pracuję dosłownie 25 godzin dziennie.

Co znaczy Poison-202? Czy ten tytuł jest związany z nazwą utworu „Poison” The Prodigy?)

To jest oryginalna nazwa (dla syntezatora), nie jest używana przez nikogo wcześniej. Prefiks 202 wskazuje obecność dwóch oscylatorów w strukturze syntezatora.

Jaka była odpowiedź Liama ​​na mobilną wersję Poison-202?

Myślę, że Liam nie był zainteresowany mobilną wersją syntezatora. Najwyraźniej przykuła jego uwagę w forma, w jakiej był reklamowany w sieci (mój teledysk z demonstracją wbudowanych ustawień wstępnych).

Czy planowana jest wersja Poison-202 dla Windows (VST) / Android (APK)?

Obecnie nie ma specjalnych planów z tym związanych. Byłoby to możliwe dzięki rozszerzeniu personelu mojego projektu JimAudio, tk. Ja sam nie mogę tym zarządzać. Platformy Windows i Android nie są dla mnie interesujące w planie komercyjnym, przynajmniej na razie.

Czy w przyszłości planujesz współpracować na jakichś polach z The Prodigy (np tworzenie video z twoimi reworkami)?

Moja postawa odnośnie twórczości grupy osiągnęła teraz zupełnie nowy poziom. Myślę, że teraz nadszedł czas, abym zaczął pracować nad własnym materiałem muzycznym i jego publikacją, zamierzam teraz traktować to priorytetowo.

Możesz dokonać rework Tytana albo jakiegoś innego niewydanego The Prodigy, coś w rodzaju We Eat Rhythm na mobilnej wersji Poison-202? Jeśli tak, to kiedy możemy spodziewać się upragnionego postu w sieciach społecznościowych lub link do takiego wydania?

Chłopaki, reworków już oficjalnie nigdy nie będzie, chyba że w ramach reklamy mojej aplikacji, jak to było w przypadku «We Eat Rhythm», zaglądajcie na moje social media;)

Jak ci się podobają ostatnie albumy od okresu AONO? Jakie są wrażenia z NS1 i ogólnie oczekiwania No Tourists? Bez oglądania się na kasę.

Z różnym skutkiem to wychodziło. Jedne się podobały inne nie. Jednak utwór NS1 polubił mnie od razu, gdy tylko pierwszy raz go usłyszałem na żywo w jednym z wideo grupy. Zapytałem wtedy Liama, co to za nowy kawałek grałeś i czy będzie on na nowym albumie? Na co on odpowiedział, dziękuję, to było tylko demo, jedno z wielu. Bardzo się ucieszyłem, gdy dowiedziałem się na początku tego roku, że utwór zostanie sfinalizowany i zostanie włączony do albumu. Od udostępnionego fragmentu utworu Light Up The Sky też jestem bardzo uzależniony. Nie mogę się doczekać, by usłyszeć jego pełną wersję studyjną! Spodziewam się tego samego klimatu na całym albumie.

Czy Liam używał presetów Poison-202 do tworzenia nowych utworów (NS1 i fragmentu Light Up The Sky, transmitowanego na YouTube)? Rozpoznałeś je tam?)

Nikt nie wie, jakich wtyczek, syntezatorów i próbki sampli używa Liam ​​podczas tworzenia własnych utworów … (Żartuję) O ile mi wiadomo, w solowych partian LUTS użył syntezatora Roland TB-03 Boutique. Zreszt a sami to wiecie z jego klipu z Instagramu z 2017 roku. Jeśli chodzi o Poison-202, mam wszelkie powody, by sądzić, że usłyszę jego brzmienie w jakimś utworze z nowego albumu.

Jaka była twoja reakcja na respect od Noisia w książeczce od The Added Fat EP?

Szczerze mówiąc, po raz pierwszy słyszę o powyższej książeczce. Wrzuć link do tego)))

Pytanie od Alexandra Voida

Dmitry, widziałeś go na żywo. Powiedz mi, czy on ma aureolę nad głową?)))

Nie zauważyłem. Ale jego wyjątkowego widoku nigdy nie zapomnę)

Pytania Andreja Yavorsky’ego

W remake Noisia używane były samplepacki stworzone przez ciebie, jak to się stało, że skontaktował się z Tobą czy użył ich, a następnie wspomniał o tym?

O ich związku z moimi filmami dowiedziałem się później, gdy mój przyjaciel podrzucił mi link do filmu, w którym wspomnieli o mnie. Myślę, że użyli mojego wideo jako informacji o źródłach próbek i samodzielnie odtwarzali wszystkie niezbędne dźwięki.

Pytania od Sound Dealer

Czy poison 202 będzie w fizycznej formie, czy może będzie od ciebie inny syntezator? Kupiłbym! )))

Był taki pomysł. Wymaga to jednak powiększenia personelu i wielkiego zastrzyku gotówki. Mój znajomy poradził mi, bym zwrócił się z tym pomysłem do Kickstartera.

Pytania od Romana Władimirowicza

Czy uważasz, że proces jest wynikiem?

Uważam, że proces ten powinien być celem samym w sobie, a wynik jest tylko zachęta do wykonanej pracy. To jedyny sposób, aby pracować i czuć się szczęśliwym. Ale jak dotąd, w praktyce nie mogę tego zrobić. Ścigam wynik, torturując się przy tym, próbując wycisnąć z siebie maksimum, często wbrew mojej woli. Ale gdy tylko osiągniesz rezultat, zdasz sobie sprawę, że nie stałeś się szczęśliwszy. I jest nowy cel, nowy wynik, który musisz teraz osiągnąć. I wszystko się powtarza.

Wyobraź sobie, że jesteś sam na niezamieszkanej wyspie, masz zapasy żywności i wody. W jakiś magiczny sposób możesz zmaterializować tylko trzy rzeczy (nieożywione i niezwiązane z uwolnieniem z tej wyspy) – co to jest?

Mój laptop, słuchawki i internet.

Jak twoi rodzice odbierali twoją pracę na samym początku i jak teraz ją traktują?

Moi rodzice zawsze mnie wspierali. Mój ojciec wciąż jest dumny ze swoich osiągnięć. Moja rodzina wspiera mnie we wszystkim i cieszy się z mojego sukcesu.

Jak podążasz za trendami i koniunkturą przemysłu muzycznego?

Od czasu do czasu patrzę na szczyty Bitportu, jeśli zachodzi konieczność zrobienia tego w kontekście mojej pracy.

Szukasz dla siebie nowej muzyki, aby posłuchać jej relaksując się, czy to cię napędza?? Jeśli szukasz sam, jak to robisz? Soundcloud, youtube itp.?

Niezupełnie. Czasami odwiedzam Beatport w różnych gatunkach, słucham tego, co jest teraz popularne i pożądane. Czasami przyjaciele wrzucają ciekawe linki do utworów i wideo. I zdarza się, że znajduję dla siebie piękne klasyczne funky na stronie whosampled.com.

Czy uważasz, że każda osoba, przynajmniej raz w życiu, powinna udać się do psychoterapeuty?

Myślę, że tak. Ja sam poszedłem. Dowiesz się dużo o sobie, czego wcześniej nie podejrzewałeś. Ale tylko wtedy, gdy naprawdę myślisz, że jest to konieczne dla ciebie i twojego rozwoju, zarówno psychicznego, jak i duchowego. Jeśli uważasz, że w życiu nie masz żadnych problemów i że terapeuta nie jest ci potrzebny, to nie będzie wówczas żadnego sensu jego odwiedzania.

Czy zgadzasz się z stwierdzeniem: „Jeśli muzyk słucha dużo muzyki (nawet dobrej) – trudniej jest ją stworzyć.”

Jest coś w tym. Ale wszystko jest względne. Najprawdopodobniej, słuchając dużo muzyki, możesz przegapić swój niepowtarzalny styl, stracić twarz. Chociaż w praktyce zdarza się to często. To czego słuchasz, potem przejawia się w tym co tworzysz. Dlatego często, aby pisać muzykę taką jak na przykład tworzy Liam, ale również aby znaleźć przy tym swój własny, niepowtarzalny styl należy dużo słuchać jego samego ale również tego czego on sam słucha i co inspiruje go osobiście.

Czy wiesz, kim jest diplo? Co mówisz o tym wujku?

Nie mogę nic powiedzieć, ponieważ ten wywiad nie dotyczy go.

Jak sądzisz, jak zmieniła się branża muzyczna dzięki takiemu dostępowi do wtyczek, dźwięków, lekcji itp.?

Muzyka stała się znacznie bardziej dostępna niż miało to miejsce 20 lat temu. Teraz wiele przebojów jest pisanych w sypialniach. Każdy może pobrać kilka wtyczek, otworzyć Abletona i napisać coś. Ale z tym wszystkim znacznie wzrosła również konkurencja między muzykami. W naszych czasach trudno jest przebić się z własnym materiałem do mas, pomimo tego, że jest wielu utalentowanych, ale nieznanych producentów dźwięku z całego świata.

Pytania od Dmitrija Minczenko

Czy planujesz wydanie płyty LP lub EP w najbliższej przyszłości?

Nie ma specjalnych planów, ale są takie myśli. Na początek chcę zdefiniować styl i ogólną koncepcję.

Pytania od Olega Khamitova

Cześć Jim!

Jak ciebie zainspirowało The Prodigy, czy jest to inna muzyka, a może coś jeszcze) …?

Cześć! Za każdym razem, od roku 97, wraz z wydaniem nowego albumu The Prodigy, mam przypływ muzycznej inspiracji. Nawet teraz, słuchając urywków z nowego utworu Light Up The Sky. Podoba mi się także kreatywność Chemical Brothers, a mianowicie ich eksperymentalizm. Nie na próżno. Po ostatnim ich koncercie, a następnie w domu, słuchając ponownie całej ich dyskografii, wprowadziłem się do remiksu do NS1.

Jak ci się podoba ten singiel i jak widzisz nowy album?

Po raz pierwszy, gdy otrzymałem utwór od Liama, włączyłem go na maxa i powiedziałem, że od The Prodigy nigdy nie słyszałem nic bardziej ostrego. On moim zdaniem cicho konkuruje z SMBU i innymi petardami. Track jest bardzo narowisty, od dawna czekałem, aż grupa zanurkuje w hip-hop, down-beat. Nawiasem mówiąc, nie lubię okresowych „wypraw” grupy w kierunku drum’n’bass w swoich utworach (z wyjątkiem – «Rockweiler», mój ulubiony utwór z poprzedniego albumu).

Co robisz teraz w wolnym czasie?)

W wolnym czasie staram się odpoczywać i nic nie robić.

Skoro osobiście znasz Liama, powiedz mi, jaka to osoba! Twoim zdaniem.

Kiedy patrzy na ciebie, wydaje się, że widzi cię na wylot. Przynajmniej takie jest wrażenie mojej żony na jego temat. W jakiś sposób widzi twój wewnętrzny świat, a nie zewnętrzną powłokę. |Jest to silna energetycznie osoba, lider. Bardzo spokojny i przyjazny. Dotrzymuje danego słowa, jeśli coś powie tak zrobi. Może nie od razu, ale to zrobi. Ogólnie nie mieliśmy czasu na normalne komunikowanie się, tk. po koncercie w Kijowie było sporo wolnego czasu, ledwo mogłem zrozumieć jego szczególne konwersacyjne tempo, a już rano mieli lot do Francji. Zafundował mi piwo i butelkę Moet.

Pytania od Shawna Sweet

Cześć Jim, sks 2002 tutaj. Oto kilka pytań, czy planujesz wydać Groove Rider i Poison 202 na Androida i platformę Windows?

Obecnie nie ma planów.

Czy pokażesz nam, jak stworzyłeś remiks Need Some1? Czy Liam kupił Poison-202 i Groove Rider na swoim komputerze lub iPadzie?

Dobry pomysł na Need some1 remix Making Of! Tak, dałem Poison-202 Liamowi. Nie omawialiśmy z nim żadnej z moich innych aplikacji.

Pytania od Andrei Doriana

Czy były jakieś próby uzyskania oficjalnej wersji wcześniej?

Nie, to była pierwsza próba. Poza tym nie można tak pojechać do Liama, ponieważ jest bardzo zamknięty, aby komunikować się z nieznajomymi. Ma swój własny krąg kontaktów.

Jeśli tak, jakie utwory planowałeś remiksować?

Kilka lat temu myślałem o zrobieniu remiksów na Rockweiler, ale odrzuciłem ten pomysł.

Jak poznałeś Liama? Jak ocenił twoją pracę nad analizą utworów (jeśli była dyskutowana)?

Napisał mi maila na temat mojego syntezatora w 2016 roku. I zaczęliśmy się komunikować. Osobiście nigdy nie omawiałem tematu mojego wideo na temat analizy jego utworów. Ale oczywiście wiedział o ich istnieniu.

Ile czasu zajęło odtworzenie w Abletonie smb i voodoo people? W jaki sposób zostały znalezione wszystkie próbki?

Na SMBU zajęło mi to dwa tygodnie, a Voodoo People zajęło mi około 1,5 miesiąca. Wszystko było w odległym roku 2010. Większość próbek od dawna jest znana z broszur ich albumów, nie jest dla nikogo tajemnicą. Znalazłem tylko kilka próbek, które wcześniej nie były znane.

Z poważaniem, vk.com/theprodigyfans.

Apel od Jima
Chłopaki, dziękuję wszystkim za Wasze pytania, niektóre z nich pomogły mi spojrzeć na moją pracę i plany na przyszłość. Bardzo miło mi było podzielić się z Wami doświadczeniem z komunikacji z wielkim muzykiem Liamem Howlettem i cieszę się również, że moja praca nad remixem NS1 została tak ciepło przyjęta. Życzę wszystkim rozwoju i polecam się do rozmów.
Jim


Post Author: Longman